Na OmniConnect vystoupí Binet, Holden či Varilly - Omnicom Media Group Skip to main content

Pět agentur ze skupiny Omnicom pořádá společné setkání OmniConnect, na které do Prahy přijedou Les Binet, Mark Holden nebo Vijaya Varilly.

Osobnosti světového marketingu a komunikace vystoupí na vůbec prvním setkání OmniConnect, které pořádají agentury PHD, Hearts&Science, OMD, DDB Prague a FleishmanHillard. Do Prahy přijedou Les Binet, Mark Holden a Vijaya Varilly, kteří promluví o efektivitě komunikace, plánování kampaní a trendech v komunikaci. Celodenní akce se uskuteční 21. dubna a je určena pro klienty uvedených agentur, kterým zároveň představí nejzajímavější ukázky svých prací na českém trhu.

Les Binet, zakladatel marketingu založeného na důkazech (evidence-based marketing) a odborník na efektivitu komunikace, je spoluautorem knihy „The Long and the Short of it“, která patří v komunikační branži k nejcitovanějším. V roce 2018 vydal také knihu „How Not To Plan“, v níž shrnul své 30leté zkušenosti s vytvářením strategií, plánováním a vyhodnocováním kampaní. V Praze vystoupil v roce 2019 na konferenci Communication Summit a o rok dříve na setkání Asociace komerčních televizí (AKTV). Tentokrát ale přijíždí do Česka poprvé na privátní agenturní akci. Od roku 2019 zastává pozici Group Head of Effectiveness v agentuře Adam & EveDDB.

Mark Holden je jednou z nejvýznamnějších postav mediální agentury PHD, se kterou je dlouhodobě spojen jako její hlavní stratég. Je spolutvůtcem globálních plánovacích systémů agentury a také spoluautorem řady knih PHDFluid, Overthrow, Game Change či Sentience: The Coming AI Revolution and the Implications for Marketing. Několikrát byl časopisy Campaign a Campaign Asia označen za jednoho z nejlepších mediálních plánovačů ve Spojeném království a v asijsko-pacifickém regionu a zároveň získal řadu ocenění za efektivitu.

Vijaya Varilly, globální kulturní stratég FleishmanHillard, za svou kariéru pracovala v nejlepších světových agenturách, kde pomáhala globálním značkám udržet si kulturní relevanci v rychle se vyvíjejícím prostředí. Pomáhala měnit vnímání značek v různých odvětvích, včetně vytváření strategií pro značku Hennessy s cílem obnovit její kořeny v kultuře městské hudby. Spoluvytvářela globální hnutí s módní značkou MissPap s cílem zajistit, aby se všechny ženy účastnily testů.

Vedle zahraničních mluvčích uvidí účastníci i nejzajímavější ukázky prací pořádajících agentur na českém trhu. Představí je společně s klienty, mezi kterými budou např. Hana Kovářová, marketingová ředitelka Komerční banky, Ivana Zajícová, marketingová ředitelka Panzani, Petr Hoffmann, Digital Marketing Manager Kaufland nebo Vít Podešva, General Manager Rossmann a další.

„Společně s klienty chceme demonstrovat, jaké může mít integrovaná komunikace výsledky,“ říkají organizátoři akce, kteří zároveň ohlašují novou éru ve vzájemné kooperaci agentur v rámci společné komunikační sítě. Zdůrazňují ale, že každá z agentur si zachovává svou DNA a v rámci sítě zastává unikátní roli.

Plné odpovědi zástupců pořádajících agentur můžete číst níže. Na otázky odpovídají:

  • Radek Maršík, Managing Partner, FleishmanHillard
  • Jan Faflík, Chief Executive Officer, DDB Prague
  • Luděk Hatoň, Chief Client Officer, Omnicom Media Group

 

Co je z vašeho pohledu hlavním cílem akce OmniConnect?

Luděk Hatoň: Přivézt do Prahy opravdu světový obsah, který marketéry a naše týmy inspiruje v současné hektické době permanentní krize. Svět se pohybuje v cyklech. Vracíme se ke svatému grálu marketingu, kterým je integrovaná komunikace. Společně s klienty chceme demonstrovat, jaké může mít tento přístup výsledky a jak vlastně jednoduše může vypadat.

Radek Maršík: Už dnes sdílíme ve skupině Omnicom řadu klientů, kterým dodáváme kreativu, mediální plánování a nákup, PR, sociální média, influencery, výzkum a jiné služby. Cílem konference je inspirovat další klienty a ukázat jim, jaké benefity má spolupráce s naší skupinou na realizaci skutečně integrovaných komunikačních kampaní. Navíc jsme pozvali tři renomované odborníky ze zahraničí, kteří se s námi podělí o nejnovější trendy v PR a marketingové komunikaci ve světě.

Jan Faflík: Je to první společně organizovaný event, do kterého se zapojují všechny agentury skupiny Omnicom. Hlavní cílem je ukázat, v čem je naše společná síla – integrovaný přístup založený na ideálním mixu racionální a emocionální komunikace šité na míru klientům, kteří věří v budování silných značek.

Jak důležité je setkání OmniConnect konkrétně pro agenturu, kterou zastupujete?

Radek Maršík: Velmi. Nejen naši klienti, ale i naši lidé budou mít možnost se v jednom dni dozvědět o nejzajímavějších trendech, nástrojích a kampaních, které u nás za poslední rok dva vznikly. Za FleishmanHillard navíc chceme ukázat sílu organické komunikace a kampaní, které jsou stavěné tak, aby fungovaly jak v neplacených, tak v placených kanálech. Plus public affairs aspekt naší práce, tedy kampaně cílené na změnu legislativy nebo propojující veřejný a komerční zájem například u velkých osvětových kampaní.

Luděk Hatoň: Jsem v OMG téměř 15 let a nebojím se přiznat, že za poslední rok jsme toho v propojování našich agentur v rámci Omnicom Group udělali podstatně více než za předchozích 14 let. Tento event je prvním z vrcholů spolupráce všech pěti agentur. Organizační tým dělá maximum pro to, aby si celou akci účastníci opravdu užili

Jan Faflík: Role DDB ve skupině Omnicom je jasná – jsme kreativní agentura, která do každého projektu vnáší DDB filozofii Unexpected Works. Věříme, že nápady, které jsou schopny překvapit a emocionálně oslovit zákazníky, fungují lépe než cokoliv jiného. Značky, které nedokážou se zákazníkem vybudovat emocionální vztah, jsou z dlouhodobého hlediska velmi neefektivní, protože musí za komunikaci jednoduše utrácet větší prostředky.

Plánujete do budoucna další podobné projekty, na kterých by majetkově spřízněné agentury Omnicomu spolupracovaly?

Radek Maršík: Rozhodně. Intenzivně v rámci skupiny spolupracujeme na iniciativách v oblasti udržitelnosti a ESG, propojujeme naše týmy na interních projektech a navzájem se inspirujeme v řadě oblastí. Plánujeme i další společné akce pro klienty.

Jan Faflík: Samozřejmě, nechte se překvapit.

Luděk Hatoň: Už před více než rokem jsme zřídili novou pozici Director of Integrated Services, kterou zastává Honza Müller. Ta spolupráce tedy už probíhá a pod vedením Honzy nabrala raketové tempo, třeba v oblasti udržitelné transformace. Rozhodně přitom máme v úmyslu rozvíjet DNA a identitu jednotlivých agenturních značek v oblasti médií, kreativy a PR. Žádný uniformní Omnicom koncept od nás nečekejte. Nevěříme tomu, že může dlouhodobě fungovat.

Článek převzat z MediaGuru.cz.

Leave a Reply